נגב פוטבול
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

על בעיטות והפלות

4 posters

Go down

על בעיטות והפלות Empty על בעיטות והפלות

הודעה  lgikher Wed Dec 03, 2008 8:46 pm

ערן שאל שתי שאלות
1. בבעיטות הרחקה מה מותר לכל קבוצה
2. טאקל/הפלה מאחור מתי מותר ועל מי

1. או קיי אז נתחיל מהשאלה הראשונה, שבשביל התשובה תאכלס אני צריך לפתוח בהקדמה קצרה

כל בעיטות הקבוצה מבוצעות על ידי הקבוצה המיוחדות שכוללת בטוחה פאנטר, בועט (שגם בועט את שערי השדה ואת הבעיטה המזכה את קבוצה בנק' אחת אחרי TD), מחזיר בעיטות פתיחה, מחזיר בעיטות הרחקה, לונג סנאפר ושחקנים צעירים משלל עמדות הקבוצה כמו קו התקפה והגנה ליינבקרים וסייפטים שהקבוצה רוצה שהם ישתפשפו קצת על המגרש
* הפנטר והבועט הם בד"כ לא אותו בן אדם, ומשניהם נידרשים סוגים שונים של בעיטה
* מחזיר בעיטות הפתיחה ומחזיר בעיטות ההתקפה הם בד"כ לא אותו בן אדם ובד"כ יהיו הקורנרים, הרסיברים או הרצים האחוריים הצעירים וחסרי הניסיון של אותה קבוצה
* הלונג סנאפר הוא בעצם סנטר שמאמון במיוחד למצבים כמו שתקראו בהמשך ותפקידו הוא להוציא שאט-גאן ארוך מאוד אל הפאנטר או מחזיק הבעיטות. Exclamation הידעת ממוצע הזמן שעובר מהרגע שבו הכדור עוזב את ידיו ועד הרגע שבו הוא מגיע לבועט או מחזיק הבעיטות הוא בערך שניה אחת שזה פחות מהזמן שיקח לכם להגיד אינציקלופדיה Exclamation
* הקבוצה המיוחדת מורכבת משש תתי-קבוצות קבוצת הפאנט, קבוצת החזרת הפאנט, קבוצת בעיטת הפתיחה, מחזירי בעיטת הפתיחה, קבוצת שערי השדה וקבוצת ההגנה מפני שערי השדה
* אומנם יש שש תתי קבוצות אבל לרוב שחקני הקבוצה המיוחדת משחקים בששת תתי הקבוצות (ככה שזה סתם פוזה של האמריקאים, אבל בוא ניתן להם כי הם המציאו את המשחק אז הם גם יוכלים להמציא חוקים מוזרים בשבילו)

ישנם שלושה סוגים של בעיטות הרחקה
א. פאנט- כאשר לקבוצה בניסיון האחריון שלהם (הרביעי אצלינו) יש יותר מדי (כמה זה כבר עיניין יחסי) יארדים לעבור עד הסימון של הדאון הראשון. אז הקבוצה תישאף להרחיק את הכדור ואיתו את קבוצת ההתקפה של הקבוצה היריבה כמה שיותר רחוק מקו השער שלהם. הלונג סנאפר יוציא כדור אל הפאנטר שנעמד במחרק של 15 יארד מאחוריו (15 יארד כדי ששחקנים גבוהים או כאלו שיקפצו לא יגיעו אל הבעיטה שלו כשהיא בגובה הריצפה או רק מתחילה לעלות). על הפאנטר בראש ובראשונה ליבעות את הכדור גבוה כדי שישהה כמה שיותר זמן באויר כדי ששחקני הקבוצה המרחיקה יצליחו להגיע אל מחזיר הפאנטים בהקדם האפשרי (בגלל שלוקח פחות משניה שהכדור יגיע לפאנטר ההגנה עליו לא מעובה ושחקנים מתפנים לרוץ אל מחזיר הבעיטות או בכיוון הכדור כפי שסוכם מראש), יש נתון סטטיסטי שבודק כמה זמן הכדור של הפאנטר היה "תלוי" באויר.
כמו כן על הפאנטר ליהיות מדוייק בבעיטותיו כי אם הוא הוציא את הכדור מחוץ לתחומי המגרש קבוצת ההתקפה תתחיל מהקו בו הכדור יצא, והפאנטר יכול לנצל את זה לטובת קבוצתו כי אם הצליח ליבעוט את הכדור החוצה בקו ה-1 יארד קבוצת ההתקפה תתחיל מקו ה-1 יארד. חשוב ליזכור שאם הכדור נוחת באנד זון של הקבוצה היריבה לאחר הבעיטה והתגלגל החוצה או שמחזיר הבעיטות כרע ברך כשהכדור בידיו, קבוצת ההתקפה תתחיל מקו ה-20 יארד
מול קבוצת הפאנט ניצבת קבוצת החזרת הפאנט שתנסה לחסום את הפאנט ולהשתלט על הכדור ולאחר הבעיטה מחזיר הפאנט ירוץ לכיוון האנד זון של הקבוצה היריבה במטרה להבקיע TD וכדי לתת לקבוצות יתרון עמדתי לקבוצת ההתקפה שלו אם לא הצליח להבקיע. שאר אנשי הקבוצה יחסמו בשבילו ויצרו לו נתיב מעבר בזמן שחברי הקבוצה היריבה מנסים לטאקל אותו ולהפסיק את ריצתו. אם הכדור לא ניבעט לאנד זון אבל מחזיר הבעיטות לא נגע בו ברגע ששחקן הקבוצה הבועטת יתפוס את הכדור או יגע בו כשהוא בריצפה, הכדור יחשב כמת וקבוצת ההתקפה תתחיל את מהקו בו הכדור נעצר

ב. בעיטת פתיחה- אחרי כל הבקעה בין אם זה TD (גם אם הנק' שאחרי או ניסיון ההמרה לא הצליח) או שער שדה, הקבוצה שהבקיעה תבעט בעיטת פתיחה מקו ה-20 יארד שלה והבעיטה עצמה חיייבת לעבור 10 יארד כדי שתחשב חוקית, פה בשונה מהפאנט על תפקיד הבועט לבעוט את הכדור כמה שיותר רחוק (גם אם זה לתוך האנד זון של הקבוצה היריבה) בלי שהכדור יצא מתחומי המגרש (יציאה מתחומי המגרש היא עבירה), הכדור צריך להיבעט כמה שיותר רחוק כדי לתת זמן לשחקני ההגנה להגיע למחזיר הבעיטות של היריבה שנימצא בצידו השני של המגרש, גם כן מחזיר הבעיטות ינסה להבקיע TD או לתת יתרון עמדתי לקבוצת ההתקפה שלו בזמן שחברי הקבוצה הבועטת ינסו לטאקל אותו, לרוב שחקנים שתפסו כדור באנד זון שלהם יכרעו ברך ויתנו לקבוצתם עמדת התחלה סבירה מקו ה-20 יארד אבל ב-NFL יש חיות מוזרות כמו דוין הסטר שמתמחה בלהחזיר בעיטות. הוא מחזיק בשיא של החזרת בעיטות לTD שעומד על 6 TD, וכמו כן בשיא של ההחזרה הארוכה ביותר ל-TD שעומדת על 108 יארד שהחזיר ל-TD אחרי שער שדה שלא ניכנס.
סוג מיוחדת לבעיטת הפתיחה היא האון סייד קיק, זה קורדה בד"כ כאשר הקבוצה בפיגור והבקיע TD או שער שדה, היא חייבת לבעוט את הכדור,אם אין לה מספיק זמן לקבל חזקה מחודשת על הכדור והיא רוצה לישמור על הכדור היא תבצע בעיטה מהסוג הזה היא תיבעט את המינימום הנדרש (10 יארד) ותנסה להשתלט עליו.

ג. סייפטי (לא השחקן), קורה כאשר קבוצת התקפה מתחילה לשחק קרוב לאנד-זון שלה. הסייפטי קורה כאשר שחקן תוקאל בתוך האנד-זון, היה פאמבל שהתגלגל מחוץ לתחומי המגרש, או הק"ב ביצע עבירה של אינשיונל גראונדינג (אם תרצו, תשאלו ותקבלו הסבר) ומזכה את הקבוצה שחייבה אותו בשתי נק'. אם ידעתם או לא סייפטי נחשב לפעולה יזומה של הקבוצה ולא לספיגת נק' הגלל הגנה רעועה, אחרי הסייפטי הקבוצה שלחובתה הוא ניקבע תבחר אם להריחק את הכדור בפאנט או בבעיטת פתיחה מקו ה-30 יארד. כמו כן גם כאן חלים אותם החוקים ואותם האסטרטגיות כמו קודם בגלל התדירות הנמוכה שהוא מופיע בה הוא מביא יוקרה לקבוצת ההגנה כי בד"כ קבוצת ההגנה מחייבת אותו ולא קבוצת ההתקפה יוזמת אותו, למרות שהיה אדם משוגע בשם ביל בליצ'ק שפיגר בנק' אחת אבל בטח מאוד בקבוצה שלו ובחר לבצע סייפטי ולהרחיק את הכדור. ההגנה שלו הצליחה לעצור את קבוצת ההקפה בארבעה דאונים, ולאחר הפאנט קבוצת ההתקפה שלו קיבלה את הכדור בעמדה נוחה יותר (האמת שכל עמדה נוחה יותר כשאתה לא צמוד לאנד זון שלך) והבקיעה TD שניצח את המשחק.
אבל בליצ'ק יש רק אחד ובד"כ סייפטי הוא מוריד מורל. לקבוצה שלחובתה הוא נישרק משום שהוא מזכה את הקבוצה השניה בשתי נק' ואת ההתקפה שלה בכדור.

ד. כמה דברים החלים על כל הבעיטות
*. שחקן מחזיר שהרים את ידו (fair catch) אסור ליפגוע בו (איפלו לא לינגוע עם האצבע), שחקנים שהיו ממש קרובים יעשו כמיטב יכולתם כדי לעצור (אם שחקן עשה יותר משני צעדים ליפני שפגע בשחקן שהרים את ידו זו תיחשב עבירה).
*. אם שחקן מחזיר נגע לפחות עם אצבע בכדור בעודו באויר אבל לא השתלט עליו זה יחשב כדור חי ולכולם יש זכות להשתלט עליו
*. אם המחזיר כרע ברך בתוך האנד-זון שלו קבוצת ההתקפה תתחיל את התקפתה מקו ה-20 יארד

דוין הסטר שורף את המגרש

נערך לאחרונה על-ידי lgikher בתאריך Wed Dec 03, 2008 9:27 pm, סך-הכל נערך פעם אחת

lgikher
שחקן בקבוצה

מספר הודעות : 88

חזרה למעלה Go down

על בעיטות והפלות Empty Re: על בעיטות והפלות

הודעה  lgikher Wed Dec 03, 2008 9:17 pm

2. על השאלה השניה יותר קל לי לענות והיא תיהייה פחות חופרנית, אתה הייתה מוצב בתור שחקן קו התקפה אז קודם אתייחס למיקרה שקרה ואח"כ אענה על השאלה ששאלת.

חסימה- פעולה שבאה כדי להפריע לשחקן להגיע אל מקום מסויים שמבצעים בד"כ שחקני קו ההתקפה, כככל החסימה היא רק על ידי דחיפה באיזור חגורת הכתפיים או עמידה במקום (אבל מי לעזעזל עושה את זה). מכן כל דבר אחר הוא עבירה. דחיפה ממש חזקה שמפילה את השחקן שמולך נקראת פאנקייק ומגישים אותה בד"כ עם סירופ מייפל
סוגי עבירות: תפיסות, תפיסות מאחור, דחיפה אם היא בגב השחקן, משיכות. נו הבנתםאתהרעיון כל דבר שהוא לא דחיפה באיזור חגורת הכתפיים.

המקרה שקרה איתך ערן הוא שתפסת את דותן בגב (עבירה את זה כבר אמרנו). העונש על זה הוא 10 יארד אחורה ממקום העבירה.
מה שקרה בנוסף זה שספרתם ממקום העבירה עד המקום שבו הוספקה הריצה זה עובר את הדאון הראשון ואז קבעתם איזשהו חוק משונה שלא הבנתי.
מה שקורה הוא שהמרחק שניצבר מתבטל הולכים 10 יארד אחורה ומשחקים את הדאון הזה שוב.

לגבי טיקול. מותר רק את השחקן עם הכדור. אבל זה לא אומר שאסור לחסום שחקנים אחרים (בצורה חוקית כמובן)
מאחור מותר לטאקל מגובה הכתפיים עד גובה המותניים. אסור לתאקל בשוק ובירך של השחקן שרץ כי זה גורם לפציעות.
מותר לימשוך בחולצות אבל לא בצווארון.

מקדימה מותר לטאקל כמעט כל דבר, החל ברגל דרך שתי רגליים להמשיך בלמשוך בחולצה ולסיים בכניסה ממש חזקה עם הכתף שתפיל אותו ויקח לו הרבה זמן להתעורר אח"כ או בקיצור כמה שאתה יותר רשע Twisted Evil ככה יותר טוב. מה שכן אסור זה לימשוך במסיכה (אצלינו זה שיער או כל דבר באיזור הפנים) ושוב אסור למשוך בצווארון החולצה.

קחו לכם לינק (לא לבעלי לב חלש) המופע של בריאן דוקינס

lgikher
שחקן בקבוצה

חזרה למעלה Go down

הודעה  DoT.CoM Thu Dec 04, 2008 2:04 am

מה שהיה איתי ועם ערן זה לא היה תפיסה אלא שהוא נכנס לי מאחורה בגב עם הכתף שלו מה שיכול להיגמר בשיתוק או אפילו מוות אם אין לך מזל
לטענתו ערן אמר שהוא נכנס בי מהצד וש"נתקענו כתף אל כתף" מה שנראה לי מאוד הזוי במיוחד בגלל שכאב לי ממש באזור הגב העליון יום אחרי.
העובדה שנתתי להם פירסט דאון ממקום העברה ולא את העונש הרגיל לעבירה מהסוג הזה הוא בגלל שהוא טען שהוא לא הכיר את החוק הזה מה שגם נראה לי מוזר כי הוא משחק איתנו כבר שנה(?) בערך ואמור להכיר כבר את החוקים במיוחד את החוקים שנועדו להגן על שחקנים מפציעות כגון שבירת עמוד השידרה או המיפרקת
ולכן נהייתי כל כך עצבני אחרי אותו מהלך Mad

DoT.CoM
Admin

מספר הודעות : 134

חזרה למעלה Go down

הודעה  lgikher Thu Dec 04, 2008 8:36 am

הבנתי את המהלך טוב יותר ואני הייתי רוצה לחדד

טיקול כמו שהסברנו עם הידיים סביב לבירכיים (עם ידיים סביב כל איבר בגוף ותמיכה עם הכתף כדי להפיל) ותמיכה עם הכתף זה חוקי. צלילה מכוונת לאיזור הירכיים/שוקיים זה לא חוקי.

למקרה שלך קוראים באמפ bump (ויש תנאים לביצוע שלו) אם היית נושא הכדור והבאמפ היה חוקי (שזה לא ידוע כי אנחנו לא יודעים איך לבצע באמפ חוקי) היית מקבל לא יותר מדחיפה קדימה שהייתה מוסיפה לך עוד יארד או שתיים. אבל אתה לא היית נושא הכדור אתה ביכלל היית ליינמן וגם ערן היה ליינמן ופעל בניגוד למה שהסברנו כל-כך הרבה פעמים שפועלים רק ברוחב הכתפיים. הוא לא עשה את זה בשני המקרים גם לא כשניכנסתם כתף אל כתף. וגם לא כשניכנסתם כתף אל גב. העבירה הזאת הייתה ידועה לערן גם אם לא בהסבר המפורט הזה, כי אם הייתי מקבל שקל על כל פעם שעמוס היה אומר שמותר לחסום רק (ואני מדגיש רק) רק (הנה הדגשתי) באיזור חגורת הכתפיים הייתי אדם עשיר מאוד, ערן לא עשה את זה וכל הסבר אח"כ הוא היתממות. מה שלא יקרה ליינמן התקפי חסם בצורה לא חוקית שחקן הגנה ולכן המינימום של זה זה הולדינג, יבואו אנשים חכמים יותר ממני וינתחו את המהלך בצורה רצינית המינימום של זה היה הולדינג, ואני מאמין שערן ידע שמותר לחסום רק באיזור חגורת הכתפיים.
המהלך של עמית שעשה אח"כ כשספר את לדאון הראשון ועשה את המדידה ההזויה הזאת, הזוי בעיני. הוא ידע (לפי מה שסיפרת לו) ששחקן ליין התקפי ביצעה חסימה לא חוקית והתעלם ממנה.

אם אנחנו החלטנו אחרי המשחק השני שניקח עבירות הולדינג גם אם החבר'ה החדשים עשו אותם. ערן הוא בטוח לא חדש בקבוצה ועבירה הייתה חייבת להילקח. במקום להטאטות מתחת לשטיח ע"י עמית ועוד לקבל על זה פרס של דאון ראשון.

lgikher
שחקן בקבוצה

חזרה למעלה Go down

הודעה  e_o Thu Dec 04, 2008 9:48 am

אבל לא היינו כבר בליין. למיטב זכרוני עמוס חטף מסירה והתחיל לרוץ מצד דרום של המגרש. באותה שנייה דותן ואני היינו במרכז המגרש, דותן התחיל לרוץ לעבר עמוס.
אני עמדתי סמוך מאוד לדותן, התחלתי גם לרוץ לעמוס. דחפתי עם הכתף את הכתף של דותן (כמו בכדורגל).

לסיכום מה שהיה מותר לי לעשות זה:
"חסימה- פעולה שבאה כדי להפריע לשחקן להגיע אל מקום מסויים שמבצעים בד"כ שחקני קו ההתקפה, כככל החסימה היא רק על ידי דחיפה באיזור חגורת הכתפיים"
e_o
e_o

מספר הודעות : 48

חזרה למעלה Go down

הודעה  lgikher Thu Dec 04, 2008 11:41 am

זה לא משנה שלא היית בליין אתה התחלת כשחקן ליין התקפי וככה היית אמור לסיים. קח לך דוגמה של פולבק הוא לא שחקן ליין ועדיין אסור לו להכנס בכתף/גב של מישהו מותר לו לחסום רק את השחקן למלפניו.

בלי שום קשר למקרה קח לך דוגמה בה הכדור נחטף ושחקני ההגנה הופכים פתאום לחוסמים, האם אז מותר להם לחסום שחקנים מאחורה?
לא!!! כי לחסימות של שחקנים בקבוצה בה נימצא הכדור יש חוקים, וזה בדיוק מה שציטטת. אם ליינבקר היה תופש בחולצה של הק"ב כדי שלא יבצע טיקול בזמן שהקורנר שלו מחזיר את החטיפה, הייתה נישרקת עבירה.

אני אנסה לא לסבך אתכם בזויות ואציג תרשים בזמן הקרוב

lgikher
שחקן בקבוצה

חזרה למעלה Go down

הודעה  DoT.CoM Thu Dec 04, 2008 2:06 pm

ערן אתה משגע אותי לא נכנסת לי בכתף נכנסת לי בגב!!! וגם אם היית נכנס לי בכתף ומהצד אז זאת עדיין עברה כי זה לא באזור חגורת הכתפיים אלא מחוץ לו.
ואם אתה רוצה הסבר כמו במשחק מטומטם כמו כדורגל(שלא דומה בשום אופן לפוטבול ואין מה לקחת ממנו דוגמאות) לא בעטת למסגרת אלא לצד החיצוני של עמוד השער Mad Evil or Very Mad Mad Evil or Very Mad

DoT.CoM
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה  lgikher Thu Dec 04, 2008 3:51 pm

כבר סיכמנו שזה לא היה חוקי גם אם זה היה בגב או בכתף. הלקח נלמד ואין סיבה שתריבו

lgikher
שחקן בקבוצה

חזרה למעלה Go down

הודעה  DoT.CoM Thu Dec 04, 2008 5:34 pm

אני לא רב אני מנסה להסביר אבל הוא כל הזמן חוזר על עצמו

DoT.CoM
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה  hagay Thu Dec 04, 2008 9:13 pm

DoT.CoM כתב:אני לא רב אני מנסה להסביר אבל הוא כל הזמן חוזר על עצמו

זה ערן מה לעשות pirat

hagay
Admin

מספר הודעות : 25

חזרה למעלה Go down

הודעה  lgikher Thu Dec 04, 2008 9:58 pm

DoT.CoM כתב:משחק מטומטם כמו כדורגל(שלא דומה בשום אופן לפוטבול ואין מה לקחת ממנו דוגמאות)

יש קשר ואם אתה ממש רוצה לדעת אז שאל שאלה בדביק

lgikher
שחקן בקבוצה

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה