נגב פוטבול
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

הסבר על הפאמבל

Go down

הסבר על הפאמבל Empty הסבר על הפאמבל

הודעה  lgikher Fri Nov 28, 2008 6:36 pm

פאמבל בעברית השמטה (אל תשתמש בשמות בעיברית זה מוציא את כל הכיף).
בעיקרון זה כשהאדם המחזיק את הכדור מאבד שליטה עליו ליפני שהברכיים שלו נגעו בקרקע לא תוך כדי מסירה (או תנועת הכדור קדימה) קדימה.
הנה כמה דוג' נפוצות
1. ק"ב (קווטרבק) שנכנסו בו ועשו עליו סאק ותוך כדי הנפילה איבד את הכדור.
2. ק"ב שתוך כדי העברה העביר את הכדור גרוע או שהרץ לא השתלט עליו. (מסירה הצידה לא נחשבת מסירה קדימה ומיותר לציין שאם אחת כזאת נופלת לריצפה במקום לידיים של מישהו זה פאמבל)
3. סנטר שהוציא סנאפ גרוע, וקרה מקרה שבו הכדור עזב את ידי הסנטר אבל לא הגיע לידי הק"ב, (אל תתבלבל עם "ספייק" שזה מהלך שנוצר לעצור את השעון תמורת איבוד של דאון)
4. רץ שתוך כדי טיקול השמיט את הכדור
5. והפאמבל הכי מעורר מחלוקת הוא: כשהק"ב מבצע תנועה של זריקה, אם הוא ביצע תנועה קדימה עם היד זאת תיהיה מסירה שלא הושלמה, אם לא אז זה פאמבל.

את הפאמבל כל אחד יכול לאסוף, אם האדם שאסף את הכדור נשכב עליו מספיקה אצבע אחת כדי שזה יחשב טיקול, אם קבוצה ההתקפה השמיטה כדור אבל לאחר מכן אספה אותו זה יחשב לה כחלק מההתקפה שבסופה היא תאבד דאון או תקבל ארבעה חדשים (תלוי בתוצאת סוף המהלך). אם קבוצת ההגנה אספה את הכדור שחקן ההגנה מוזמן לרוץ לכיוון האנד-זון של קבוצת ההתקפה ולהבקיע טאצ'דאון.

אגב כמו כמעט כל דבר בפוטבול זה נרשם בסטטיסטיקה. שחקני הגנה נירשם להם כשהם גורמים לפאמבל וכשהם אוספים אותו. ולרצים בדרך כלל נירשם כמה פעמים הם השמיטו את הכדור, אומרים שזה מראה כמה הידיים שלהם רועדות אבל לך תאמין לסטטיסטיקה.

אני מקווה שהבנת את הרעיון פאמבל יכול להגיע בהרבה צורות ובכל זמן, אלו היו הדוגמאות הכי נפוצות.

lgikher
שחקן בקבוצה

מספר הודעות : 88
Join date : 24.08.08
Age : 34

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה